Hakkımda
İzmir Psikiyatrist

Uzm. Dr. Ayşe Nur Oğuz

Psikiyatrist & Psikoterapist

Özgeçmiş

2011 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.

2013 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde ruh sağlığı ve hastalıkları alanında tıpta uzmanlık eğitimine başladım ve 2018 yılında yılında psikiyatri uzmanı oldum.

2018-2021 tarihleri arasında İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde psikiyatri uzmanı olarak çalıştım.

Halen özel muayenehanemde yüz yüze ve/veya online olarak psikiyatrist ve psikoterapist olarak çalışmaktayım.Uzmanlık Tezi

Trans Kadın ve Trans Erkeklerde Kişilik Örgütlenmesi, Nesne İlişkisi, Bağlanma, Başa Çıkma ve Yaşam Kalitesinin Değerlendirilmesi (2018)Katıldığım Önemli Eğitimler

  • İstanbul Psikanaliz Derneği "Psikanalize Giriş Konferansları" Seminerleri (2015-2016)
  • Türkiye Psikiyatri Derneği Destekleyici Psikoterapi Uygulayıcısı Kuramsal ve Uygulamalı Eğitimi (2015-2021)
  • Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) Cinsel Terapi Uygulayıcısı Kuramsal, Klinik Uygulama ve Süpervizyon Eğitimi (2016-halen devam etmekte)
  • Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikoterapi Merkezinde 1 yıl süre ile psikanalitik çift terapisi eğitimi aldım ve halen süpervizyon eşliğinde çift takibi yapmaktayım.
  • Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA)’ne bağlı İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği (Psike İstanbul) ’nde psikanaliz formasyon eğitimini psikanalist adayı olarak sürdürmekteyim.


Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler